Zelené a barevné
potraviny

Zelené potraviny GW

Už téměř 11 let jím ječmen s chlorellou od firmy Green Ways, která mě zaujala právě tím, že to je česká firma. 20 let je na trhu jen s ječmenem a chlorellou v té nejvyšší kvalitě, a to je pro mě podstatné. Zelené potraviny jsou velice kvalitní zelenina, která naše tělo dokáže vyčistit, vyživit a odkyselit. Posílí se imunita. Tělo má samoregenerační účinky a tím si dokáže hodně pomoci samo. A právě z toho důvodu je nabízím lidem dál, aby měl každý možnost postarat se sám o sebe, anebo se alespoň o zelené mohl opřít.

Ve stručnosti jen pár informací o ječmeni a chlorelle, ale podstatné je pro mě se s vámi sejít a vše vám říci osobně 😊

Mladý ječmen

Mladý ječmen je enzymatický elixír plný života. Je to šťáva ze zelené trávy vysoké max. 30 cm a sušená při 31 °C, aby byly zachovány všechny enzymy. Ječmen obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a enzymů. Co je důležité, že neobsahuje vlákninu a tím je velice rychle vstřebatelný a dává energii a čistí krev. Je protizánětlivý a hojivý. Doplňuje enzymy, které nám díky často vařené stravě v potravě chybí. Ječmen je výborný pro sportovce jako iontový nápoj. Sama ho piji před sportem i po sportu. 

Chlorella

Je sladkovodní jednobuněčná řasa, která stejně jako ječmen obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Má i hodně plnohodnotných bílkovin. Obsahuje vlákninu a tím se stará o naše střeva, kde máme 70 % imunity. Chlorella čistí naše střeva mechanicky jako kartáč, tak i chemicky díky látce sporopolein. Má schopnost vázat na sebe těžké kovy a chemické látky. Obsahuje hodně dobře vstřebatelného železa. Chlorella má v sobě (stejně tak i ječmen) vitamín K2, který je výborný jako prevence osteoporózy.

Pomáhá zabudovat vápník ze stravy tam kam je potřeba (kosti, zuby). Bez vitamínu K2 se nám vápník nevstřebá. 

Chlorella je stejně jako ječmen protizánětlivá a hojivá. Chlorella se dá použít i zvenčí, na odřeniny či spáleniny, a to ať od sluníčka nebo třeba horkou vodou. Stejně tak pomáhá i ječmen, ale ten v otevřené ráně štípe.

Obě tyto potraviny naše tělo čistí a vyživují. Pomáhají vyrovnávat naše pH v těle. Pitím Mladého ječmene a jedením Chlorelly posilujeme v našem těle imunitu. Díky tomu má naše tělo schopnost samoregenerace.

Doporučuji proto jíst a pít oba produkty, jelikož účinky ječmene a chlorelly se nesčítají, ale násobí. Mají i protizánětlivé účinky. Dají se použít nejen zevnitř, ale i zvenku.

Existuje spousta zkušeností a lékařských studií, ale vždy je nejlepší si zelené potraviny vyzkoušet sám na sobě. 😊 

Ceník zelených potravin Green Ways

Zelené potraviny

1 produkt

1 200 Kč

Na výběr: Mladý ječmen nebo Chlorella

Zelené potraviny

Balíček 3 + 1 zdarma

3 600 Kč

Na výběr: Mladý ječmen nebo Chlorella

Balíček lze nakombinovat s barevnými potravinami.
Cena se liší v závislosti na výběru produktů.

Chcete začít?

Kontaktujte mě

Marcela Bednářová

V případě, že by vás zelené a barevné potraviny zaujaly a chtěli byste se dozvědět více, budu ráda, když se s vámi budu moci setkat osobně. Vše vám podrobně vysvětlím, zodpovím dotazy a seznámím vás s dávkováním.

Barevné potraviny GW

Brusinka

Co vlastně víte o brusince? Já o ní nedávno věděla jen to, že je dobrá na močové cesty, ale ona má ještě dalších spoustu super účinků. Přečtěte níže.

 • Brusinka výborně pomáhá při průjmech a jiných střevních potížích
 • Napomáhá odvodňování
 • Snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi
 • Působí preventivně proti infekcím
 • Posiluje imunitní systém, má antivirové působení
 • Je to hodně silný antioxidant, to znamená, že chrání naše buňky proti volným radikálům a tím nás omlazuje a nebo jestli chcete, tak stárneme pomaleji
 • Zlepšují zdraví srdce a chrání naše oči
 • Snižuje riziko rakoviny
 • Má veliký efekt na zánět prostaty a s tím související potíže

Tak co na to říkáte?
Brusinku si také můžete dát do kaší, na dezerty, nebo jí rovnou sníst či vypít.

100% prášek z šetrně vysušených raw celých plodů brusinky „americké“ (klikvy velkoplodé, Vaccinium macrocarpon)
V každém sáčku je prášek, který získáváme z 22 až 30 čerstvých brusinek. 

V balení je 40 sáčků.

V Brusince Green Ways najdete draslík, hořčík, vápník či fosfor. Kromě minerálů je bohatá na vitamín CA a takzvané polyfenolické látky, které najdeme v celém plodu (v dužině i ve slupce). Obsahuje také rostlinný glykosid arbutin, který je specifický právě pro brusinky a je v nich obsažen ve velkém množství.

Šetrné sušení zajišťuje vysokou antioxidační aktivitu a zachovává vysoký obsah cenných látek. Na rozdíl od běžně dostupných brusinek a brusinkových šťáv nejsou doslazované a pasterované. V produktu jsou cíleně ponechány i slupky jako zdroj antokyanů, arbutinu a dalších biologicky aktivních látek.

Borůvka

Také tak máte rádi borůvky? A víte, že se borůvka řadí mezi SUPERPOTRAVINY?
Nevím, jak to máte s borůvkou vy, ale já se k ní přes rok moc nedostanu. Tak jedině v létě co si nasbíráme a když mám štěstí a koupím si borůvky rovnou od lidí co ji sbírají, tak si jí dám do mrazáku. Takže jsem za naší bio sušenou borůvku vděčná.

Na co vše je borůvka dobrá:

 • Je to hodně silný ANTIOXIDANT, to znamená, že chrání naše buňky proti volným radikálům a tím nás omlazuje a nebo jestli chcete, tak stárneme pomaleji
 • Snižuje „zlý“ LDL cholesterol
 • Zlepšuje systém nervového systému a zraku
 • Má antidiabetický efekt.
 • Prevence zánětů močových cest
 • REGENERACE SVALŮ PO FYZICKÉ NÁMAZE

Naši sušenou borůvku jím rovnou ze sáčku, že si jí nasypu do pusy a zapiji, nebo si jí dám do kaší. Může se dát i do vody a zapít.

100% prášek z celých, šetrně vysušených plodů borůvky (Vaccinium myrtillus)
V každém sáčku je prášek, který získáváme ze 75 až 110 čerstvých borůvek.

V balení je 40 sáčků.

V Borůvce Green Ways najdete kromě vitamínů C, A, B2 či B6 také mangan, hořčík, železo, vápník, sodík, draslík, fosfor, měď, chrom či zinek. Je zajímavým zdrojem flavonoidů, resveratrolu a antokyanů. Antokyany patří mezi silné antioxidanty s mnoha pozitivními účinky a řadí se mezi dominantní užitečné látky obsažené v borůvkách.

 Způsob pěstování vede k výrazně vyššímu obsahu cenných antokyanů, než je tomu u průmyslově pěstovaných šlechtěných odrůd. Na rozdíl od běžně dostupných šťáv a nektarů z borůvek není potřeba pasterace či přidávání konzervantů. Cíleně jsme ponechali v produktu i slupky jako zdroj antokyanů a dalších biologicky aktivních látek

Řepa

Když jsem byla malá, tak jsem znala řepu jen ze školní jídelny a ta mi vůbec nechutnala. Dneska jsem si řepu zamilovala v jakékoliv formě a šťáva z řepy je za mě TOP. Než jsme měli naší GW sušenou šťávu z řepy, tak jsem si jí dělala jen občas, protože ne vždy mám k dispozici kvalitní řepu (je náchylná na plísně) a také je pak vše červené a nemám odšťavňovač.

Koukněte, co účinku řepa má.

 • Má protizánětlivé, protinádorové a antioxidační účinky
 • Má mírně projímavé účinky využitelné při zácpě
 • Podporuje zdraví kardiovaskulárního syszému
 • Zvyšuje hladinu serotoninu – hormon, který navozuje pocit štěstí
 • Podporuje krvetvorbu
 • Podporuje prokrvení tkání a podporuje regeneraci jaterní tkáně.

Řepu používám tak, že si jí nasypu do jídla, nebo přímo do ječmene, nebo z ní udělám třeba pomazánku

100% odšťavněná a následně šetrně vysušená šťáva z řepy bez obsahu hrubé vlákniny. 
V každém sáčku je prášek, který získáváme ze šťávy 2 vylisovaných větších řep.

V balení je 40 sáčků.

Stejně jako u Ječmene Green Ways získáváte výhody z toho, že vylisovaná šťáva neobsahuje hrubou nerozpustnou vlákninu. Je vhodná i pro lidi na bezezbytkové dietě, kterým dodává často chybějící užitečné látky. Organické pěstování zajišťuje vysoký obsah betaninu, draslíku, hořčíku a boru. Díky nízké teplotě sušení zůstává zachováno vysoké množství vitamínu B9 (k. listové) a betaninu, které jsou náchylné na tepelnou úpravu.

Řepa Green Ways je kromě vitamínů (například B6 či B9) a minerálů bohatým zdrojem polyfenolu resveratrolu a betaninu. Betain je velmi cenná látka, která patří mezi takzvané betalainy a má vliv na jaterní buňky s prokázaným regeneračním účinkem.

Uchování ve formě šetrně vysušeného prášku eliminuje dvě hlavní nevýhody skladování celé řepy. Skladovaná řepa je velmi náchylná na skládkovou hnilobu a výrazně u ní, s časem skladování, klesá množství antioxidantů.

Mrkev

Mrkev patří mezi nejzdravější plodiny vůbec. Ne vždy jí máme k dispozici v té nejvyšší kvalitě a ne vždy máme možnost si jí odšťavnit. U Šťávy je vyšší vstřebatelnost beta-karotenu a dalších biologicky aktivních látek.

Určitě víte, že po mrkvi se dobře opálíme a je dobrá na oči, ale ty ostatní účinky?

 • Vysoký obsah antioxidantů, které chrání naše buňky před poškozením a předčasným stárnutím
 • Prospívá kardiovaskulárnímu systému
 • Snižuje hladinu cholesterolu
 • Zlepšuje oční zdraví včetně prevence makulární degenerace
 • V mateřském mléce zvyšuje množství cenných karotenoidů
 • Zlepšuje ochranu a zdraví kůže.

Šťávu z mrkve používám tak, že si jí nasypu do ječmene a vypiji nebo z ní udělám pomazánku anebo jí nasypu rovnou do jídla nebo salátu. Ale pozor, aby jídlo nebylo horké, to by se pak zbytečně znehodnotila.

100% odšťavněná a následně šetrně vysušená šťáva z mrkve bez obsahu hrubé vlákniny. 
V každém sáčku je prášek, který získáváme ze šťávy 3 vylisovaných mrkví.

V balení je 40 sáčků.

Stejně jako u Řepy Green Ways získáváme výhody z toho, že vylisovaná šťáva neobsahuje hrubou nerozpustnou vlákninu. Je vhodná i pro lidi na bezezbytkové dietě, kterým dodává často chybějící užitečné látky. U šťávy je vyšší vstřebatelnost beta-karotenu a dalších biologicky aktivních látek.

Mrkev Green Ways obsahuje vitamíny K1, C, E, B6 nebo vitamín H (též zvaný biotin). Kromě vitamínů je bohatá na minerály (vápník, fosfor, železo či mangan), antioxidanty, karotenoidy a beta-karoten. Beta-karoten v mrkvi je silný antioxidant a je mimo jiné důležitý pro syntézu vitamínu A v těle.

Díky nízké teplotě sušení zůstává zachováno vysoké množství vitamínu C a vitamínů skupiny B. 

TIP:
Když tyto 4 potraviny smícháme dohromady, tak máme doopravdy super vitamínovou bombu.
🤩

Ceník barevných potravin Green Ways

Zelené potraviny

1 produkt

1 150 Kč

Na výběr: Brusinka, Borůvka, Řepa nebo Mrkev

Zelené potraviny

Balíček 3 + 1 zdarma

3 450 Kč

Na výběr: Brusinka, Borůvka, Řepa nebo Mrkev


Balíček lze nakombinovat s zelenými potravinami.
Cena se liší v závislosti na výběru produktů.

Chcete začít?

Kontaktujte mě

Marcela Bednářová

V případě, že by vás zelené a barevné potraviny zaujaly a chtěli byste se dozvědět více, budu ráda, když se s vámi budu moci setkat osobně. Vše vám podrobně vysvětlím, zodpovím dotazy a seznámím vás s dávkováním.

Kontakt

Sledujte mě
na sociálních sítích

Místo konání power jógy

T. J. Sokol Žižkov II

Na Balkáně 812/21

Praha 3 – Jarov